Krąg Domowego Kościoła to gałąź rodzinna polskiego ruchu "Światło-Życie", założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu "Światło-Życie" i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notore - Dame (END), od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem. Podstawowym miejscem formacji w Domowym Kościele jest rodzina, a podstawowym elementem struktury organizacyjnej DK kręgi rodzin.

Krąg tworzy 4 - 7 małżeństw, które z pomocą kapłana - doradcy duchowego pragną wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Budowanie jedności w małżeństwie i rodzinie służą tzw. zobowiązania:

- modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna

- spotkania ze Słowem Bożym

- dialog małżeński

- reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną)

- uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych.

Nasz krąg powstał dwa lata temu. Tworzy go cztery małżeństwa .Przez rok pomagali nam animatorzy z Rzeszowa, Ada i Darek za co im serdecznie dziękujemy. Przeprowadzili nas przez czas ewangelizacji i wprowadzili w zobowiązania Domowego Kościoła. Podczas uroczystej Mszy świętej oddaliśmy siebie Chrystusowi jako naszemu Panu i Zbawcy i zawierzyliśmy nasz krąg Maryi prosząc Ją o opiekę nad nami. Obecnie przeżywamy pierwszy rok formacji podczas, którego uczymy się swojej drogi do świętości w Domowym Kościele. Spotykamy się raz w miesiącu w domach członków kręgu. Na każdym spotkaniu obecny jest kapłan, który pomaga nam i czuwa nad nami, opiekuje się nami. Za co jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękując polecamy w modlitwie. Podczas spotkań rozważamy Słowo Boże, modlimy się, dzielimy życiem, doradzamy sobie nawzajem. Staramy się włączać w życie parafii poprzez czynne uczestnictwo w Mszy świętej, prowadzenie różańca czy drogi krzyżowej. Bliska nam jest także Duchowa Adopcja. Naszym świętem patronalnym jest Niedziela Świętej Rodziny. Krąg Domowego Kościoła zbliżył nas do siebie nawzajem i do Boga. Spotkania pomagają nam, dodają sił w życiu codziennym i pozwalają spojrzeć na współmałżonka i dzieci z innej strony. Zachęcamy małżeństwa do włączania się do Kręgów Domowego Kościoła.